Pentru un start bun in viata!
posdru
Clubul micilor exploratori si Clubul bunelor maniere de la gradinita
Clubul Start for Kids din Sectorul 3, Bucuresti, este localizat in cartierul Titan, in apropierea parcului. Centrul de zi si clubul distractiv si de activitati dispune de resurse materiale exceptionale, mobilier nou si cele mai moderne si sigure dotari pentru copii.

Personalul clubului de activitati este atent selectat, avand experienta in domeniu si studii solide la baza. Maniera prin care programa educationala este implementata se aliniaza celor mai occidentale standarde, metoda de baza folosita fiind jocul.

Modulele Smart Lifestyle
Clubul Start for Kids din Bucuresti este amplasat in cartierul Titan din Sectorul 3, in apropierea statiilor de metrou Titan si Dristor. Principiul de baza al clubului este acela de a oferi copiilor o educatie de calitate la cele mai inalte standarde europene, desfasurata intr-un mediu placut printr-o maniera prietenoasa si sa raspunda in acelasi timp exigentelor parintilor.

Antrenament intelectual curs optional la gradinita
Dezvoltarea cognitiva a copilului incepe din perioada prescolara. Aceasta etapa se bucura de varful capacitatii copilului de a acumula un volum mare de informatii intr-un timp scurt, foarte rapid, asa cum un burete absoarbe apa. Varsta la care ne referim este intre 3 si 6 ani. De aceea este esential ca parintii sa realizeze cat de important este ca micutul sa nu “sara” peste etapa educatiei prescolare.

Antrenament intelectual la gradinita
Antrenament intelectual la club

Copilul aflat in etapa prescolara este cel mai receptiv la informatia noua pe care o primeste zilnic. Aceasta etapa surprinde perioada de maxima sensibilitate a copilului la stimuli intelectuali. Acum se aseaza bazele educatiei si dezvoltarii intelectuale a copilului, pentru intreaga viata.

Ateliere creative la gradinita
Centrul de zi Start for Kids ofera copiilor inscrisi posibilitatea de a-si dezvolta personalitatea si abilitatile participand la ateliere creative, organizate in colaborare cu centrul IQ Amadeus. Atelierele creative sunt optionale si se desfasoara saptamanal sub forma unor sedinte cu durata de 30 de minute.